Netflix Türkiye TOP 10 Dizi Listesi

Netflix Türkiye de Nisan 2020 de izlenme ve beğenilme sayılarıyla popüler olmuş 10 Dizi.

 • 1. Peaky Blinders (2013)

  Peaky Blinders

  İngiltere’de gerçekleşen olaylar, 1. Dünya Savaşı atmosferinde nabız tutacaktır. Dönem itibariyle çeteler, ülkenin farklı alanlarına yayılmıştır. Bu zaman diliminde her türlü yasadışı faaliyete rastlanılmaktadır. Bu nedenle de işler rayından iyice çıkmıştır. Çeteler içinde en önemli ve öne çıkanı Peaky Blinders olmuştur. Çeteye mensup karakterler, at yarışı bahisleri başta olmak üzere soygunlar ve daha akla gelemeyecek birçok suça çanak tutmaktadırlar. Bu şekilde hayatlarını kazanan karakterler, herhangi bir aykırı durum görmemektedirler. Kendilerinin bir önemli noktalarıysa, her işi usulüne uygun yapmalarıdır. Yeri geldiğinde çete tarafından polise rüşvet vermeye kadar ince dokunmuş bir sistem tasarlanmıştır. Her yakalandıklarında rüşvetle salınan karakterler, büyük bir soygunda inanılmaz bir hataya imza atacaktırlar. Bunun sonucunda şehre yepyeni ve dişli bir müfettiş atanacaktır.

 • 2. La casa de papel (2017)

  La casa de papel

  2017 yılında gösterime girmeye başlayan Le Casa De Papel dizisinin konusu kısaca şöyledir ; Profesör adında birisi bir grup suçluyu birleştirdi ve onlara 2.4 milyar dolarlık bir soygunu kusursuz şekilde yapma vaadi verdi. Aylarca bu grup ile çalışan profesör sonunda soygunu gerçekleştirme zamanının geldiğini açıkladı. Soyguncular İspanya Kraliyet Darphanesine girerek bir grup rehine ile birlikte soygunu en mükemmel ve planlı şekilde işlemeye başladılar. Bu sekiz hırsız dışarıda bulunan profesörün komutları ile birlikte ilerleyerek haftalarca kaldıkları İspanya Kraliyet Darphanesin'de soygunlarına devam ettiler.

 • 3. Lucifer (2016)

  Lucifer

  Lucifer Morningstar, geçmiş zamanlarda cehennemin hükümdarı sıfatıyla bulunmuştur. Hayatı boyunca kötülüğe hizmet etmiş, kötülük meleği karakter artık yepyeni bir hayata yelken açmak isteyecektir. Çünkü, sürekli kötülükle haşır neşir olmak kendisini yormuştur. Artık hayatına melekler şehri olarak bilinen Los Angeles kentinde devam edecektir. Lakin eski yeteneklerini ve alışkanlıklarını terk etmesi zor olacaktır. Şehre adaptasyon sürecinde dikkat çekmemek için Lux ismini vereceği bir bar açacaktır. Barın başında da meleklikten tanışıklığa sahip olduğu sağ kolu Mazikeen bulunacaktır. Lucifer’in sıradan bir insandan en farklı özellikleri, karşısındakileri cezbetmesi ve toplum içinde saklamaya çalıştıkları şehvetli dürtülerini açığa kavuşturmasıdır. Bu nedenle de kadınlar kendisine hayır demekte zorlanmaktadırlar.

 • 4. Prison Break (2005)

  Prison Break

  Michael isimli karakter, başarılı bir inşaat mühendisidir. İşlediği bir suçtan dolayı ağabeyi idam cezasına çarptırılmıştır. Kendisi, Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmeye teşebbüsten yargılanmıştır. Aslında Lincoln büyük bir komploya maruz kalsa da bu suçlardan arınması mümkün olmamıştır. Michael ise ağabeyinin masumiyetine derinden inanmaktadır. Kendisi tarafından en ince ayrıntılara sahip bir plan yapılarak, ağabeyinin hapisten kaçırılması organize edilecektir. Fox River hapishanesinde bulunan ağabeyi son derece şanslıdır. Çünkü, kendileri çalıştıkları şirkette hapishanenin projelerine sahip olmuşturlar. Michael, projenin krokisini sırtına dövme yaptırarak, kaçış serüveninde olası bir sürprizin önüne geçecektir. Nitekim devamında kendisi de küçük bir suç işleyip, ağabeyinin yanına ulaşmaya çalışacaktır. Çılgınca sergilediği girişim, birçok kişiye ders olacaktır.

 • 5. Élite (2018)

  Élite

  Hikâye üç genç tarafından aynı kaderin paylaşılmasını işleyecektir. İspanya’da ortaya çıkan bir felaket, çoğu kamu kurumunu kullanamaz derecede harap etmiş hatta yıkmıştır. Üç gençte okullarının yıkılmasıyla başka bir okula nakledilmek zorunda kalmıştır. Arkadaşları diğer okullara pay edilen karakterler için en uygun okul olarak Las Encinas adındaki okul görülecektir. Gençler hayatlarının şansına kavuşmuşturlar. Çünkü bu okul sadece varlıklı ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü elit bir okuldur. Kendileriyse varoş durumlarıyla bu okulda normal şartlarda eğitim görmenin uzağındadırlar. Okuldaki varlıkları diğer öğrenciler açısından da yadırganacaktır. Üstelik bir zaman sonra zengin çocuklardan birisi hayatını kaybettiğinde iyice göze batmaya başlayacaktırlar. Kendileriyse ukala çocuklara karşı akılcı davranmaya çabalayacaktırlar.

 • 6. Atiye (2019)

  Atiye

  Atiye, 27 Aralık 2019 tarihinde 8 bölümden oluşan ilk sezonun yayınlandığı, senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal'ın birlikte kaleme aldıkları, fantastik ve aksiyon türündeki Netflix'in ikinci Türk orijinal dizisi. Yazar Şengül Boybaş'ın Karakalem ve Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanmıştır.

 • 7. Freud (2020)

  Freud

  Adından anlaşıldığı üzere dizi, psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud‘a odaklanıyor. İzleyiciyi Sigmund Freud’un gençlik yıllarına götüren dizi, Freud’un 19. yüzyıl Viyanası’nda kaybolma vakalarını ve cinayetleri çözme hikâyesini konu alıyor. Ancak bu sırada bir medyumla beraber gizemli bir komploya karışan Freud’u birbirinden ilginç olaylar bekliyor.

 • 8. Unorthodox (2020)

  Unorthodox

  Yurtdışında yeni bir hayata başlamak için düzenlenmiş evliliğini ve dini topluluğunu kaçıran, ultra-Ortodoks bir Yahudi kadının hikayesi.

 • 9. Vis a vis (2015)

  Vis a vis

  Macarena Ferreiro patronuna sırılsıklam aşık olan gencecik bir muhasabeci bayandır ve onun yüzünden üstüne para geçirme suçuyla özel kadın cezaevi arası Cruz del Sur hapishanesinde 7 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. (Kilitli) Aşk, intikam, aile, psikoloji ve benzeri konuların bulunduğu Vis bir Vis ve dünyada uluslararası birden çok ödüle adaylığını göstemriş olup ulusal almaya hak kazanmıştır.