En popüler yabancı diziler

IMDB en çok oylanan ve en yüksek puanı alan yabancı dizilerin listesi. Sitemiz de bu dizileri Türkçe Altyazı ve Türkçe Dublaj seçenekleriyle HD izleyevilirsiniz.

 • 1. The Flash (2014)

  The Flash

  Barry Allen, Central City Polis Teşkilatı’nda kariyerini sürdürmektedir. Sıradan bir memura göre öne çıkan özellikle sahiptir. Star adındaki bir laboratuvar beklenmedik bir patlamaya tanık olmuştur. Barry’de bu patlama esnasında şansızlık eseri laboratuvardadır. Patlama neticesinden hava değişimleri yaşanmış ve ortaya çıkan şimşeklerden birisi Barry’e isabet etmiştir. Barry, yaşadığı travmanın şokundadır. Üstelik şimşek, kendisinin yapısal olarak değişmesine yol açmıştır. Başlarda kırık kolunun kısa sürede iyileşmesiyle bu durumu öğrenecektir. Diğer taraftan da kalbi geçmişten hızlı atıp ve eskisinden daha hızlı hareket etmeye başlamıştır. Bir anda olağanüstü güçlere sahip olduğunu fark eden karakter, bu güçlerini insanlığa faydalı işler için kullanmaya karar verecektir. Polislik kariyerinde benimsediği ilkeleri, şimdiki hayatında da benimseyecektir.

 • 2. Breaking Bad (2008)

  Breaking Bad

  Hikâyenin kahramanı Walter White, liselerden birisinde Kimya öğretmenliği kariyerini yürütmektedir. Aile geçimine katkıda bulundurması amacıyla, boş vakitlerinde de oto yıkamacı işlerine bakmaktadır. Ancak günlerden bir gün 50. yaş gününe girmesinin önceki gününde, kötü bir haber alacaktır. Uzun zamandır hastalığı yönünde şikayetleri bulunan karakter, en sonunda doktora gitmek zorunda kalacaktır. Doktorlar tarafından yapılan testler ışığında Akciğer kanserine yakalandığı öğrenilecektir. Walter için bu saatten sonra hayat eski önemini bırakacaktır. Kendisinin bu zamana kadar sahip olduğu kimya yeteneklerini kullanarak met isimli uyuşturucular üretmeye başlayacaktır. Bu üretim sürecinde Jesse isimli karakter de kendisine yardımcı olacaktır. Walter White için kaybedecek bir şeyi kalmadığından, kazanabildiği kadar çok para kazanılmaya çalışılacaktır.

 • 3. How I Met Your Mother (2005)

  How I Met Your Mother

  2030 yılında başlayan hikâye, zamanda geri yolculuk şeklinde ilerlemektedir. Ana karakter Ted, çocuklarına 2030 yılında anneleriyle tanışma hikayesini anlatmaya soyunacaktır. Ted ve Marshall’ın tanışma süreçlerinden, evlenmelerine kadar ilişkilerinin birçok yanı anlatılacaktır. Ted o zamanlar okulu yeni bitirmiş taze bir mimardır. Mesleğiyle yatıp kalkmaktadır. Fakat eğitim süresince aradığı aşkı bulmakta zorlanmıştır. Arkasında bugüne kadar 30 ilişki bırakan karakter, en son Marshall ile noktalamıştır. Ted’in bu zamana kadar sahip olduğu ilişki akış açısı Marshall ve Lilly vasıtasıyla değişmiştir. Marshall, saf ve mizahi yönden gelişkin bir kişiliktedir. 9 yıllık sürdürecekleri ilişki, Ted ile mükemmel uyumu yakalamalarına rağmen ancak neticeye kavuşacak ve mutlu sona ulaşacaktır.

 • 4. Sherlock (2010)

  Sherlock

  Hikayedeki olaylar 21. Yüzyıl merkezlidir. Sherlock Holmes adıyla bilinen bir kişinin, yaşam öyküsü işlenecektir. Karakter, rutin günlerinden birisinde John adında bir doktor ile askeri bir personelle tanışacaktır. İki karakter, Sherlock’un hayıtını sürdürdüğü Baker Sokağı’nda konumlanan evde, ev arkadaşlığı yapacaktırlar. Bir süre sonra bulundukları bölgede esrarengiz cinayetler işlenmeye başlayacaktır. Polis tarafından cinayetlerin faillerine yönelik çalışmalar, sıkı bir şekilde yürütülmektedir. Ancak henüz iç açıcı bir sonuca rastlanılmamıştır. Olayların bu aşamasında Sherlock Holmes’in sahip olduğu yetenekler devreye girecektir. Polis teşkilatı karaktere, olayların gizemini çözebilmek adına ihtiyaç duyacaktır. Sherlock, kendisine yöneltilen iş teklifini itiraz etmeden kabul edecektir. Bu süreçte, John’un yardımları da önemli olacaktır.

 • 5. Stranger Things (2016)

  Stranger Things

  Hikâyede epey bir zaman önce kaybolan bir kızın, itirafları merkezinde yürütülecek çalışmalar aktarılacaktır. Will isimli karakter de kızla aynı kaderi paylaşmıştır. Kızın geri dönmesiyle beraber, kendisine ait umutlar da yeşermiştir. Fakat kız tarafından anlatılan detaylarda Will’in, tanımlamakta zorlandığı şeylerden saklandığı yer bulacaktır. Kendisinin peşine düşen ekip, artık kafalarının daha fazla karıştığına tanık olacaktırlar. İnsanlar açısından Will’in kaybolmasının akıbetinde iki teori ortaya atılacaktır. İlk teoriye göre Will, devlet destekli gizli bir projede kullanılmaktadır. Diğer bir görüşte doğaüstü güçlerin mahkumiyetine uğramıştır. Annesi Joyce, ona kavuşabilmek için elinden geleni yapmaya hazır olacaktır. Ucunda ölüm dahi olsa 12 yaşındaki Will’in bulunması için harekete geçilecektir.

 • 6. House (2004)

   House

  Hikâye dört kişiden oluşan bir grubun, hayatın zorluklarına karşı yaşam stillerini işleyecektir. New Jersey merkezli bir hastanede, son derece hareketli günlere tanık olunacaktır. Hastanenin seçkin doktorlarından Gregory House ve beraberindeki üç kişilik ekip, karşılarına çıkacak sorunların zekâları ve yetenekleri sayesinde üstesinden gelmeye çalışacaktırlar. Gregory House, Nefroloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı sıfatına sahiptir. Bu nedenle de ekibinin kendisine güveni tamdır. Fakat, işten kaynaklı olarak yaşadığı stresler ağrı kesicilere bağımlı hale gelmesine yol açmıştır. Dr. James Wilson, Gregory House ile yakın arkadaştırlar. Bu zamana kadar üç kez evlenmek zorunda kalmış ve hepsini işini tercih etmesi nedeniyle arkasında bırakmıştır. Gregory House’nin kural tanımaz ruhunaysa hayrandır.

 • 7. Black Mirror (2011)

  Black Mirror

  Yapımdaki olaylar tek bir tema üzerine değildir. Her bölüm farklı konuları işlemektedir. Olayların merkezinde insanlar ve hayatları bulunaktadır. Teknoloji ile insan uyumu, yaşam stillerini ve günlük hadiseleri etkisi altına almıştır. Siyah ayna, insanlar tarafından vazgeçilmez hale gelmiştir. Çünkü günlük olarak kullanılan birçok teknolojik alette, kendisini göstermektedir. Kültürel değerleri de yozlaştıran gelişmeler, kimi zaman dengelerin yitirilmesine yol açmaktadır. Bölümlerde teknolojinin insanlarla arasındaki iletişim masaya yatırılmaktadır. Çünkü gelişkin bir teknoloji sonucunda, insanoğlunun ne kadar zor durumlara düşeceği aşikardır. Hayatı pratikleştirmek için tasarlanan teknolojik gelişmeler, kendi içlerinde bu amaca yönelik hizmet etseler de insanlar açısından siyah ayna bağımlılığını arttırmaktadır. Artık söz konusu durumun, sınırları zorlanacaktır.

 • 8. The Office (2005)

  The Office

  Olaylar Dunder Mifflin adındaki şirketin çalışanlarının merkezinde gelişmektedir. Şirket, Amerika pazarının en önemli kâğıt üreticisi konumundadır. Ancak Scranton şubesi, başarısından farklı olaylara tanık olacaktır. Ofisin müdürü koltuğunda Michael Scott oturmaktadır. Başarı özgeçmişe sahip olması ve azmi Dunder Mifflin’in kendisine Scranton şubesini emanet etmesini sağlamıştır. Etrafındakiler pozisyonundan ötürü hep yaranmaya çalışmaktadırlar. Diğer taraftan kötü mizah anlayışı da sık sık şubede dalga konusu olmasına yol açacaktır. Dwight adındaki personelse müdürünün bu özelliğini kendi lehine çevirecektir. Michael Scott’un yaptığı esprileri ve mizahı anlamasa dahi sempati uyandırmak amacıyla yalandan gülecektir. Olaylarda genellikle Michael Scott ile çalışanları arasında gerçekleşen iletişimi temel alacaktır. Fazlasıyla komik durumlara tanık olunacaktır.

 • 9. Narcos (2015)

  Narcos

  Hikâyede Kolombiya’nın 70’li yıllardaki atmosferine mercek tutulacaktır. Pablo Escobar, nitekim dünyanın en önemli ve tehlikeli kartellerinden birisinin yönetimindedir. Kendisinin hayatının işleneceği hikâyede, Medellin Karteli olarak nasıl kararlara imza attığı üzerinde de durulacaktır. Kariyeri boyunca her türlü illegal işe bulaşmıştır. Bu nedenle de ismi dünya çapında bilinir bir hale gelmiştir. Diğer taraftan yaptığı icraatlar birer efsane gibi kulaktan kulağa yayılmıştır. Dünyadaki sevkiyatı yapılan kokain miktarının büyük bir bölümünü kendi malları oluşturmaktadır. 1990 yılında sırf bu alandan kazandığı getiriyle uluslararası olarak dünyanın en zengin 7. kişisi olma unvanına kavuşmuştur. Kazandığı paralarla yer yer evsizlere kalacak yerler yapan karakter, daha acımasız işlerde de kullanmıştır.

 • 10. Rick and Morty (2013)

  Rick and Morty

  Hikâyenin odağında Rick Sanchez bulunacaktır. Kendisi son derece önemli bir bilim adamıdır. Bunun yanında bir bilim adamına göre fazlasıyla çılgın ve alkoliktir. Bir zaman önce ailesini terk etmek zorunda kalmıştır. Fakat ne zaman hangi amaçla terk ettiğine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Evine yıllar sonra dönen karakter, her şeyin değiştiğini gözlemleyecektir. En başında Beth isimli kızı evlenmiştir. Kocası Jerry adında bir entelektüeldir. Bunun yanında Morty ve Summer isimli torunları da dünyaya gelmiştir. Rick, yetkin bilgisi ve yetenekleriyle daha çok Morty’nin başını belaya sokacaktır. Çalışmaları neticesinde evrenler ve gerçeklikler arasında seyahat edilebilecek bir tabanca üretmiştir. Kendisinin seyahat edeceği yolculuklarda en büyük yardımcısı da Morty olacaktır.

 • 11. Fargo (2014)

  Fargo

  2006 yılı itibariyle Minnesota’da yaşanılanlar ışık tutulacaktır. Bemitji isimli kasaba, Duluth bölgesinde yer almaktadır. Lester isimli karakter de uzun zamandır hayatını bu kasabada sürdürmektedir. Karakter geçmişte baş belası olan Sam Hess ile karşı karşıya gelmiştir. Artık yılların intikamını alması için de eline büyük bir fırsat geçmiştir. Sokak oyunlarından okul dönemlerine kadar kâbusu olan Sam’e haddini bildirmesi gerekecektir. Bu nedenle de ucunda ne olacağını düşünmeden hamlede bulunacaktır. Fakat hamlesi neticesinde Lester, yaralanarak hastaneye kaldırılacaktır. Uzun süredir beklediği intikam fırsatını değerlendirememek kendisi için güç olmuştur. Lorne Malvo isimli karakterle hastane bekleme sırasında tanışacak olan karakter, bu tanışmayla beraber hayatındaki bazı değerleri yeniden sorgulayacaktır.

 • 12. The Sopranos (1999)

  The Sopranos

  Hikâyede Tony Soprano’nun yaşamına uzanılacaktır. Karakter yarı İtalyan yarı Amerikalıdır. Kendisinin bu kadar önemli olmasına fırsat tanıyan pozisyonu mafya babalığıdır. Himayesinde fazlasıyla acımasız ve büyük bir mafya bulunmaktadır. Karakter ve ailesinin tanık olacakları tehlikeli durumlar işlenecektir. Tony, rutin günlerden baygınlıklar geçirmeye başlayacaktır. Bunları başlarda yorgunluğuna ve stresine bağlayan karakter en sonunda psikiyatrist desteği almaya karar verecektir. Bu kararı almasında ailesinin ısrarları da önemli olmuştur. Sırf bu ısrarları boşuna çıkarmamak için katıldığı seanslar, sonrasında hoşuna gidecek kadar güzel seyretmeye başlayacaktır. Seanslarda ortaya farklı konular atılacak ve Tony’di bambaşka bakış açılarıyla olayları değerlendirmeye başlayacaktır. Dr. Melfi tarafından yürütülen seanslar, Tony’i eskisine nazaran daha sıra dışı yapmıştır.

 • 13. Better Call Saul (2015)

  Better Call Saul

  Walter White efsanesinden 7 sene önce yani 2002 yılında yaşanılanlar irdelenecektir. Saul Goodman, bu zaman diliminde kimlik edinecek kadar tanınmamıştır. Jimmy James McGill ismiyle sürdürdüğü hayatında avukatlık kariyerinin de en başındadır. Finansal konularda fazlasıyla sıkıntı çekmektedir. Baro’nun kendisine yönlendirdiği davaları kazanmak tek kurtuluş yoludur. Bu sayede hatırı sayılır bir isim yapıp, finansal yönden gelişebilecektir. Eline aldığı her davada müvekkillerinin memnun kalmalarına çalışmaktadır. Rakipleri mali yönden kuvvetli olsalar da kendisi de zekasıyla öne çıkmaya çalışacaktır. Jimmy’nin kariyerine inilecek hikâyede, kariyerinin ve ruhsal halinin yakın çevresinden nasıl etkilendiği öğrenilecektir. Çaylak bir avukatken, Saul Goodman gibi bir efsaneye dönüşebilmesi için fazlasıyla yoğun dava süreçleri yaşayacaktır.

 • 14. The Wire (2002)

  The Wire

  Hikayedeki olaylar birbirlerinden fazlasıyla bağımsızdır. Dizinin ilk sezonu uyuşturucu tabanlı olayları işlemektedir. Kullananlar, sevkiyat ve satışı gibi birçok unsur üzerinde durulmaktadır. İkinci sezon tamamen sendikalar ve işçilere yönelik ayrımları ortaya çıkarmaktadır. Üçüncü sezon konusu olarak siyaset ve politika süreçleri işlenmektedir. Dördüncü sezon eğitim sistemine dair sorgulamaları ve eleştirileri ortaya çıkarmaktadır. Beşinci sezondaysa, medyaya dair konulardan bahsedilmektedir. Ana konular birbirlerinden farklıdır. Olayların ortak noktasıysa her birinin Baltimore şehri atmosferinde yansıtılmasıdır. Öte yandan karakterler de aynıdır. Asıl temaysa belirli bir pozisyona gelen kişilerin, prensiplerini kullanarak en tepeye ulaşmak için feda edebilecekleri sahipliklerini işleyecektir. Ayrıca insanları kötü yollara sevk eden unsurlar konusunda da gelişmeler yansıtılacaktır.

 • 15. Peaky Blinders (2013)

  Peaky Blinders

  İngiltere’de gerçekleşen olaylar, 1. Dünya Savaşı atmosferinde nabız tutacaktır. Dönem itibariyle çeteler, ülkenin farklı alanlarına yayılmıştır. Bu zaman diliminde her türlü yasadışı faaliyete rastlanılmaktadır. Bu nedenle de işler rayından iyice çıkmıştır. Çeteler içinde en önemli ve öne çıkanı Peaky Blinders olmuştur. Çeteye mensup karakterler, at yarışı bahisleri başta olmak üzere soygunlar ve daha akla gelemeyecek birçok suça çanak tutmaktadırlar. Bu şekilde hayatlarını kazanan karakterler, herhangi bir aykırı durum görmemektedirler. Kendilerinin bir önemli noktalarıysa, her işi usulüne uygun yapmalarıdır. Yeri geldiğinde çete tarafından polise rüşvet vermeye kadar ince dokunmuş bir sistem tasarlanmıştır. Her yakalandıklarında rüşvetle salınan karakterler, büyük bir soygunda inanılmaz bir hataya imza atacaktırlar. Bunun sonucunda şehre yepyeni ve dişli bir müfettiş atanacaktır.

 • 16. Doctor Who (2005)

  Doctor Who

  Hikâyede Doktor, halen hayatta kalmayı başarabilen son zaman lordu sıfatına sahiptir. Bugüne kadar zaman lordları ile Dalekler arasında yoğun rekabet yaşanmıştır. Birbirlerine karşı kin kusan karakterler, büyük zararlara yol açmıştırlar. Giriştikleri savaş sonucunda zaman lordlarının tamamı ve yaşadıkları gezegen Galliffrey yerle bir edilmiştir. Savaşın kazananı Dalekler olsa da işler kesin değildir. Çünkü Doktor güç olsa da kurtulabilmiştir. Zaman makinesi TARDIS sayesinde uzayda ve zamanda yolculuklar gerçekleştirmeye başlamıştır. 900 yaşında olmasına rağmen biyolojik açıdan genç gözükmektedir. Ömrünün bu kadar uzun sürmesinin ana nedeni, rejenerasyona uğrama yeteneğine sahip olmasıdır. Başına ne gelirse gelsin ölümün elinden kaçabilmektedir. Öleceğine kesin bakıldığı durumlarda bile beden değiştirerek başka forma dönüşmektedir.

 • 17. Mad Men (2007)

  Mad Men

  Hikâye tamamen 1960’lardaki Amerika’yı işlemektedir. 60’lı yılların mart ayında başlayacak serüven 1970 yılının kasım ayına kadar devam edecektir. Olayların merkezindeyse New York menşeili konumlanan Sterling Cooper adındaki bir reklam ajansı bulunmaktadır. Bu ajansta, sıradan bir ajanstan daha farklı olaylar gözlemlenmektedir. Olayların kahramanıysa ajansın üst düzey yöneticisi pozisyonunda bulunan Don Draper’dir. Don Draper, çevresindeki insanlar tarafından farklı bir imaja sahip olarak görülmektedir. Kendisi ve merkezinde bulunduğu takdirde gelişen olaylar irdelenecektir. Nitekim 60’lı yıllar Amerika’daki gerek kültürel gerekse de siyasi yönden değişimlere yelken açmıştır. Madison Avenue’da bulunan Sterling Cooper isimli reklam ajansı da bu değişimden nasibini alacaktır. Don bu zamana kadar tanık olmadığı olayları gözlemleyecektir.

 • 18. Community (2009)

  Community

  Hikâyenin merkezinde yedi sıra dışı karakter bulunmaktadır. Karakterlerin gerek görüşleri gerekse de inançları birbirlerinden farklıdır. Jeff Winger, hayatının ters giden olaylara merkez olmasıyla, bir dizi olayı ortaya çıkaracaktır. Hayatı boyunca işine âşık olan avukat, bu zamana kadar hiç rastlamadığı türden gelişmelere maruz kalacaktır. Kariyerine tutkuyla bağlı olan Jeff’in günlerden bir gün avukatlık lisansı iptal edilecektir. Yeniden lisansına kavuşabilmesinin tek yolu Greendale Vakıf Koleji’ne kayıt yaptırarak, öğrenim görmesidir. Buradaki yolu diğer öğrencilerle aynı kulübe yazıldığında kesişecektir. Öğrenciler arasında rutin öğrenim yılında gözlemlenen olaylar, yıllar sonra Jeff’in maruz kalmasını sağlayacaktır. Nitekim en başında yadırgadığı durumun, geçmiş zamanlardaki duygularını açığa kavuşturmasıyla tadını çıkaracaktır.

 • 19. Shameless (2011)

  Shameless

  Hikâyede Chicago merkezli olaylar işlenecektir. Babalarıyla yaşayan altı çocuklu bir ailenin, tanık olacakları durumlar irdelenecektir. Frank Gallagher, alkolik bir babadır. Bu nedenle de sorumluluklarını pek umursar bir tavrı yoktur. Fiona Gallagher ise kardeşlerden en bilinçlisidir. Diğer kardeşlerini okutmak ve geçim sıkıntılarına çözüm bulmak için arayışlara girmektedir. Aile, rutin yaşantılarında komik olaylara tanık olsalar da zaman zaman kendilerini çaresiz hissettirecek olaylar da gelişmektedir. Gallagher ailesi, hemen hemen her işin üstesinden gelebilecek potansiyeldedirler. Kendilerinin benimsediği hayat felsefesi de bu amaca yöneliktir. Kendilerini Gallagherli olarak her işin üstesinden gelebileceklerine inandırmıştırlar. Bu bakış açıları, birbirlerine olan bağlılıklarını da arttırmıştır. Yaşamlarında tanık oldukları üzücü olayları bu şekilde arkalarında bırakmaktadırlar.

 • 20. La casa de papel (2017)

  La casa de papel

  2017 yılında gösterime girmeye başlayan Le Casa De Papel dizisinin konusu kısaca şöyledir ; Profesör adında birisi bir grup suçluyu birleştirdi ve onlara 2.4 milyar dolarlık bir soygunu kusursuz şekilde yapma vaadi verdi. Aylarca bu grup ile çalışan profesör sonunda soygunu gerçekleştirme zamanının geldiğini açıkladı. Soyguncular İspanya Kraliyet Darphanesine girerek bir grup rehine ile birlikte soygunu en mükemmel ve planlı şekilde işlemeye başladılar. Bu sekiz hırsız dışarıda bulunan profesörün komutları ile birlikte ilerleyerek haftalarca kaldıkları İspanya Kraliyet Darphanesin'de soygunlarına devam ettiler.

 • 21. Supernatural (2005)

  Supernatural

  2005 yılında nükseden olaylar Dean ile Sam Winchester kardeşleri derinden etkilemiştir. Birbirlerine geçmişten beri sıkı sıkıya bağlı olan kardeşler, avcılık faaliyetlerine de beraber devam etmektedirler. Karakterlerin işleri basit bir avcılık değildir. Avları genellikle gerçek hayatta bulunmadığının düşünüldüğü şeytanlar ve kötü ruhlar başta olmak üzere yaratıklardan oluşmaktadır. Her yeni avlarında birbirlerinin arkalarını kollayan kardeşler, buna rağmen zıt düşüncelere sahiptirler. Sam, kardeşi Dean’e göre biraz daha zeki ve vicdanlıdır. Dean ise daha çok kadın ve şehvet düşkünüdür. Öte yandan da eğlenceyi benimsemiş bir yapısı mevcuttur. 67 model araçlarıyla farklı maceraların peşine yol almaktadırlar. Bu araç babaları tarafından kendilerine miras bırakılmıştır ve her operasyon sonrasında plakası değişmektedir.

 • 22. Lucifer (2016)

  Lucifer

  Lucifer Morningstar, geçmiş zamanlarda cehennemin hükümdarı sıfatıyla bulunmuştur. Hayatı boyunca kötülüğe hizmet etmiş, kötülük meleği karakter artık yepyeni bir hayata yelken açmak isteyecektir. Çünkü, sürekli kötülükle haşır neşir olmak kendisini yormuştur. Artık hayatına melekler şehri olarak bilinen Los Angeles kentinde devam edecektir. Lakin eski yeteneklerini ve alışkanlıklarını terk etmesi zor olacaktır. Şehre adaptasyon sürecinde dikkat çekmemek için Lux ismini vereceği bir bar açacaktır. Barın başında da meleklikten tanışıklığa sahip olduğu sağ kolu Mazikeen bulunacaktır. Lucifer’in sıradan bir insandan en farklı özellikleri, karşısındakileri cezbetmesi ve toplum içinde saklamaya çalıştıkları şehvetli dürtülerini açığa kavuşturmasıdır. Bu nedenle de kadınlar kendisine hayır demekte zorlanmaktadırlar.

 • 23. Sıkı Dostlar (1990)

  Sıkı Dostlar

  Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmde Henry Hill adında bir gangster, Jimmy Conway ve Tommy De Vito adlı iki arkadaşıyla birlikte bir soyguna kalkışır. Gözleri daha yukarda olan iki arkadaşı soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henry'i olumsuz etkilemiştir ve bu konuda birşeyler yapması gerekmektedir. Büyük usta Martin Scorsese'nin başyapıtlarından biri olan Goodfellas, 1991 yılında 6 dalda Oscar'a aday gösterilmiş, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Joe Pesci'ye ödül kazandırmıştı.

 • 24. Prison Break (2005)

  Prison Break

  Michael isimli karakter, başarılı bir inşaat mühendisidir. İşlediği bir suçtan dolayı ağabeyi idam cezasına çarptırılmıştır. Kendisi, Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmeye teşebbüsten yargılanmıştır. Aslında Lincoln büyük bir komploya maruz kalsa da bu suçlardan arınması mümkün olmamıştır. Michael ise ağabeyinin masumiyetine derinden inanmaktadır. Kendisi tarafından en ince ayrıntılara sahip bir plan yapılarak, ağabeyinin hapisten kaçırılması organize edilecektir. Fox River hapishanesinde bulunan ağabeyi son derece şanslıdır. Çünkü, kendileri çalıştıkları şirkette hapishanenin projelerine sahip olmuşturlar. Michael, projenin krokisini sırtına dövme yaptırarak, kaçış serüveninde olası bir sürprizin önüne geçecektir. Nitekim devamında kendisi de küçük bir suç işleyip, ağabeyinin yanına ulaşmaya çalışacaktır. Çılgınca sergilediği girişim, birçok kişiye ders olacaktır.

 • 25. Lost (2004)

  Lost

  815 sefer sayılı uçak, Oceanic Havayolları filosu bünyesinde kalkış yapmaya hazırlanacaktır. Yolcular ve uçakta hiçbir sıkıntı gözlemlenmeden yola çıkılacaktır. Sydney’in başlangıç rotasında yer aldığı yolculuk, ABD’nin Los Angeles şehrine doğru planlanacaktır. Seyir uzunluğu yüksek olsa da her şey yolundadır. Ancak işler Pasifik Okyanusu semalarında iyice karışmaya başlayacaktır. Uçağın belirli aksamlarında meydana gelen arızalar, pilotları çaresiz bırakmıştır. Hızlı bir şekilde rotasını kaybeden uçak okyanus üzerinde savrulmaya başlayacaktır. Yolcular kanadında ölüm kabullenilmiştir. Hızla yere çakılan uçak, tropik bir ada yakınlarında infilak etmiştir. Çarpışmanın ilk sürecinde dahi yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir. Fakat büyük kazadan şans eseri kurtulanlar için de yoğun bir maceranın fitili yakılacaktır.

 • 26. Dark (2017)

  Dark

  2019 yılı itibariyle Almanya’ya bağlı Winden kasabasında birtakım olaylar gözlemlenmeye başlayacaktır. Bu kasaba uzun yıllar sakinliği ve olağanlığıyla bilinmektedir. Jonas adındaki karakterin babası, genç yaşta intihar eğilimine girecektir. Karakter bu süreçte fazlasıyla yalnız hissedecektir. Bu yalnızlığı iki aylık bir yasın sonucu olacaktır. Sonrasında yeniden hayata karışmaya başlayan karakter, okuldaki eğitimine devam etmek isteyecektir. Okulda bir süre önce kaybolan bir çocuğun bulunduğunu öğrenecektir. Günler, aylar bulan arama çalışmaları bile olumlu sonuç vermemiştir. Artık kasabada kaos ve korku ortamı hakimdir. Aileler tedirginliklerini üst noktalarda yaşarlarken, sokakta oynayan bir çocuğun daha beklenmedik kayboluşu işleri değiştirecektir. Artık son derece farklı bir arayışa girilmek zorunda kalınacaktır.

 • 27. The Crown (2016)

  The Crown

  1947 yılında İngiltere henüz savaştan yeni çıkmıştır. Bu süreç özellikle de Buckingham Sarayı’nda son derece hareketli ve hararetli olayların yaşanmasını sağlamıştır. Kraliçe 2. Elizabeth, dönemin yönetimini ellerinde bulundurmaktadır. Son zamanlarda alacağı etkili kararlar ile birlikte İngiltere’yi başka bir siyasi konuma sürükleyecektir. Sarayda, mevcut siyasetin beraberinde entrikalar, aşklar ve birbirinden sıra dışı olaylar gözlemlenecektir. Bütün olayların ortak özelliğiyse İngiltere’nin tarih sahnesinde duruşunu etkilemesidir. Nitekim sadece Buckingham Sarayı ile sınırlı kalmayan olaylar kendi bünyesine 10 Downing Street’in de dahil olmasıyla güncel arenanın da nabzı tutulacaktır. Kraliçe 2. Elizabeth kanadında alınan kararlar, kimi zaman çeşitli çevrelerce yadırganacaktır. Lakin, kendisinin savaş sonrası atmosfere hızlı adapte olmaya çalışması da gözlemlenecektir.

 • 28. Law & Order: Special Victims Unit (1999)

  Law & Order: Special Victims Unit

  Hikâyede New York’un karanlık yeraltı dünyasına yolculuk yapılacaktır. Özel bir birim, şehirden suçu arındırmak için her türlü mücadeleyi sergileyecektir. New York Polis Departmanı bünyesinde bulunan ekip, özellikle de cinsellik temalı suçlar konusunda uzmandırlar. Sıradan insanların, rutin günlerinde başlarına gelen birçok ahlaksızlığın peşine düşerek, suçluları adalet önüne çıkarmaları gerekecektir. Ekibin her bir yeni gününde bambaşka hayatlara dokunulacaktır. Diğer taraftan işlerinin stresi ve yoğunluğu, kişisel yaşamlarını da fazlasıyla etkileyecektir. Soruşturmaların ilk etabında daha çok polis departmanının üzerine düşenler yansıtılırken, devamındaysa savcılığa intikal eden olayların seyri yansıtılmaktadır. Bu nedenle de sıradan bir suçun, adalet sisteminde hangi aşamalardan geçildiğine şahit olunmaktadır. Bu durum, adalet sistemine olan güveni de arttırmaktadır.

 • 29. The Blacklist (2013)

  The Blacklist

  Raymond Reddington, geçmişi fazlasıyla kirli bir karakterdir. Önceki yaşamanı bir kenara bırakarak, taraf değiştirmesi gündem olacaktır. Yeraltı dünyasında Red namıyla bilinen bir isim olan karakter, uzun zamandır adaletten kaçarak yaşamaktadır. Kendisi sıradan bir suçlunun çok ötesindedir. Çünkü bağlantıları fazlasıyla güçlüdür. Ülkedeki güvenlik birimleri kendisini yakalamak için gece gündüz çalışsalar da pek sonuç elde edememiştirler. Unutulmaya yüz tutarken, Red kendi iradesiyle yeniden ortaya çıkacaktır. Üstelik teslim olarak büyük bir şaşkınlık yaratacaktır. Lakin karakter için hiçbir şey plansız değildir. Elinde bağlantılarının işlediği suçlar mevcuttur. Bu suçları kara liste adını verdiği liste şeklinde FBI sunacak ve karşılığında özgürlüğünü bekleyecektir. Gelişmeyle beraber ekipte aktif bir şekilde rol alacaktır.

 • 30. Modern Family (2009)

  Modern Family

  Dizide üç aile ve üç farklı hayatın gidişatı üzerinde durulacaktır. Jay Pritchett, ailelerden ilkinin babası ve reisidir. Kendisinden daha genç bir karısı bulunmaktadır. Gloria adındaki bu kadının, önceki evliliğinin den olan Manny isimli bir oğlu mevcuttur. Jay ile Manny arasındaki ilişki iyidir. Karakter hem oğluna iyi bir üvey baba olmaya çalışmakta hem de eşini başkalarının etkilemesinin önüne geçmek için mücadele etmektedir. Bu iki kulvarda da işi fazlasıyla zordur. İkinci ailede Claire ile Phil Dunphy çifti yer almaktadır. Jay Pritchett’in öz kızı Claire’dir. Dolaylı olarak Phil’de ailenin damatlarıdır. Kendilerinin Luke, Alex ve Haley isimli üç çocukları mevcuttur. Aile çapındaki sorunlar çocukların yaşlarına orantılı olarak artmaktadır. Üçüncü çiftte Cameron ile Mitchell isimli eşcinsel bir çifttir.

 • 31. The Good Doctor (2017)

  The Good Doctor

  Hikâyenin kahramanı Shaun Murphy isimli bir doktordur. Kendisine uzun zaman önce otizm ve savant sendromu tanıları koyulmuştur. Nitekim spektrumlu olmasına rağmen büyük işlerin üstesinden gelmiştir. Üstelik herkes kadar albenili bir hayata sahip olamamıştır. Çalışıp didinerek tıp eğitimini başarılı bir şekilde bitirmenin üstesinden gelmiştir. Hayali saygın bir cerrah olabilmek üzerinedir. Fakat durumunu göz önünde bulunduran birçok hastane, kendisiyle çalışmak istememektedir. Bir süre önce umudunu kaybeden karakter, sonrasında Aaron Glassman’ın ısrarlarıyla birlikte bir hastanenin kendisini kabul edebileceğini öğrenmiştir. Her ne kadar hastana yönetimi ilk oylamada kendisine onay vermese de sonrasında Shaun Murphy’nin havaalanında bir çocuğun hayatını kurtararak, hastanenin reklamını yapması kabulünü sağlayacaktır.

 • 32. Suits (2011)

  Suits

  Mike Ross isimli karakter tam bir dâhidir. Lakin eğitimini yarıda kesmek zorunda kalacaktır. Çünkü, başına birçok olumsuz olay gelecektir. Ekonomik durumu düşük olan karakter, başkaları namına LSAT sınavlarına girmeye başlayarak kazanç sağlayacaktır. Hayatı tamamen içler acısıdır. Harvey Specter adındaki karakterse New York şehrinin prestijli avukatlarından birisidir. Görev yaptığı şirkette büyük adımlarla yükselmeye başlamıştır. Sonrasında kendisine bir asistan bulmak zorunda kalmıştır. Mike ile de tesadüf eseri tanışacaktır. Mike’nin zekâsı ve pratik düşünce yapısına büyük bir hayranlık duymuştur. Bu nedenle de asistanı olması adına teklif götürmeye karar vermiştir. Fakat şirketlerinin çalışanlarının tamamen Harvard mezunlarından seçilmesi, Mike’yi zor duruma sokacaktır. Karakter, herkese kendini Harvard mezunu olarak tanıtmak durumunda kalacaktır.

 • 33. The Boys (2019)

  The Boys

  Olaylar süper kahramanların yaşadıkları bir ütopik dünyada gelişecektir. Kahramanlar, halkın sempatisini kendilerini kanıtlayarak ve onları koruyarak kanıtlamıştırlar. Diğer taraftan, kendilerinin başlarına buyruk hareket etmemeleri için yönetimleri tek bir şirketin elindedir. Şirket, kahramanların reklamlarını da bu sayede sağlamaktadır. Lakin bütün şaşalı görüntülerine ve tanıtımlarına rağmen süper kahramanlar sosyal hayatlarında pek mutlu değildirler. Kendilerine getirilen şöhretin bedeli, özel hayatlarını da etkileyecektir. Artık kendileri arasında da kibir yarışları gözlemlenecektir. Kendilerine karşı bu durumu kullanacak olan da kanun takmaz karakterler olacaktır. Federal hükümet tarafından gün geçtikçe yoldan çıkan süper kahramanlara, artık çekidüzen verilmek istenecek ve sırf bu iş için özel yetenekli bir ekip dahi kurulacaktır.

 • 34. Brooklyn Nine-Nine (2013)

  Brooklyn Nine-Nine

  Ray Holt adındaki müfettiş, bölgenin taze görevlilerinden birisidir. Kendisi sakin ve soğuk yapısının yanında tıpkı robot gibi konuşmaktadır. Hislerini kesinlikle dışa yansıtmamak gibi bir özelliği mevcuttur. İş hayatı yıllarca sürmüş ve bu da bir yandan yorgunluk yaratmıştır. Nitekim Holt, ilk kez yöneticilik pozisyonuna ulaşabilmiştir. Geç yönetici olmasının sebepleri arasında eşcinsel ve ırkı dolayısıyla ayrımcılığa uğradığını düşünmektedir. 1987 yılı itibariyle eşcinselliğini itiraf eden karakter, Afro Amerikan polislerin liderliğine ulaşmıştır. Holt, Kevin isimli bir karakterle evlidir. Kendisinin emrindeki kişiler de farklı yaşantılara sahiptir. Jake Peralta, rahat bir kişiliktedir ve kitaba uygunsuz davranması arkadaşı Amy Santiago’yu çileden çıkarmaktadır. Jake diğer taraftan yetenekli olmasının yanında çocuk ruhludur.

 • 35. Outlander (2014)

  Outlander

  1945 yılı itibariyle gelişen olayların baş aktörü Claire’dir. Karakter, Frank isimli eşiyle beraber İskoçya’ya bağlı Inverness şehrine seyahat gerçekleştirecektir. Ancak bu gelişme, kendisini yüzyıllar öncesine ışınlamaya yarayacaktır. Üstelik bu zaman diliminde Frank’ın, Jonathan adında kötümser bir komutan olarak karşısında bulunması, endişelendirecektir. Jonathan tarafından kendisine saldırıda bulunulduğu vakit, Jamie Fraser adındaki bir İskoç’un yardımıyla kurtarılacaktır. Sonraki süreçte Jonathan’ın Frank’tan çok atalarından birisi olduğunu anlayacaktır. Kendisi Leoch Şatosu’nda misafir edilecektir. Sonrasında da şifacı olarak çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca Jamie ile arasında da derin duygular depreşecek hatta dünyaevine dahi girecektirler. Jamie’ye tutkuyla âşık olan karakter, nitekim Frank’a yaptığı davranış için de üzülmektedir. Frank ise mevcut zaman diliminde Claire’ye olan ümidini yitirmiştir.

 • 36. The Expanse (2015)

  The Expanse

  Cantebury adındaki uzay gemisi, yaşanılacakların merkezindedir. 100 sene öncesine kadar Asteroid Kuşağı’nda taşımacılık için kullanılan gemi, şimdilerde yalnızca su nakliyesi için kullanılacaktır. Satürn’ün halkalarından elde edilen buzu, koloniler arasında dağıtma görevine sahiptir. Cantebury’de çalışmak özellikle de yeteneksiz olanlar ve geçmişte hiçbir işte dikiş tutturamayanlar için cazip bir iş olarak görülmektedir. Bu fırsat hepsi tarafından aranılan bir durumdur. Olaylar Cantebury gemisinde yaşanılanları irdeleyecek ve mürettebatın birbirleriyle ilişkilerine odaklanacaktır. Ayrıca bir dedektifin de dahil olduğu olaylarla birlikte, güneş sistemindeki tehlikelere yönelik ipuçları çözülmeye çalışılacaktır. Gemi su nakliyesinden çok gezegenlerin ve kolonilerin kaderlerini kurtarmaya odaklanacaktır. Üstelik bütün bu işlemleri mevcut imajının arkasında gerçekleştirecektir.

 • 37. YOU (2018)

  YOU

  Joe adındaki karakter uzun zamandır kitap dükkânı işletmektedir. Kendisinin yakışıklılığı yüksek olsa da aradığı ilişkiye henüz ulaşamamıştır. New York’taki dükkanında, rutin günlerde yüzlerce insan girip çıksa da henüz aşk kendisine uğramamıştır. Kitaplarla yatıp kalkması, adeta bir kitap kurdu olmasını sağlamıştır. Hayatından pek memnun değildir fakat ayakta kalmak zorundadır. Bir zaman sonra Beck adında güzel ve genç bir kadın dükkanına gelecektir. Joe, kendisini görür görmez hayatının aşkına ulaştığını kabul edecektir. Görür görmez âşık olacağı bu durum, kendisinin elinden kayıp gitmesinin önüne geçmek zorunda kalacaktır. Küçük küçük hamleler ile genç kızın kalbini çalmaya çalışacaktır. Keza, bu süreçte sıradan biri gibi davranacaktır. Lakin iş aşkının takıntıya dönüşmesiyle başka bir hal alacaktır.

 • 38. Sex Education (2019)

  Sex Education

  Hikâyede Otis isimli ergen gencin, yeni öğretim yılında bürüneceği imajı işleyecektir. Karakter bugüne kadar içine kapanık bir ruh hali benimsemiştir. Kendisinin en imrendiği karakterler, okulun en popüler çocuklarıdır. Kendisi de böyle bir popülerliğe ulaşmak istemektedir. Ancak öne çıkan pek bir özelliği olmadığından, bunu başaramamıştır. Anne ve babası cinsel terapist unvanına sahiptirler. Yıllar önce de iş nedeniyle boşanmıştırlar. Otis o günden beri annesiyle beraber yaşamaktadır. Öte yandan hızlı ilişkilere ayak uydurması da pek mümkün değildir. Yeni öğretim yılı için fazlasıyla umutludur. Maeve’ye karşı derinden hisler besleyecektir. Lakin sonrasında kendisinin menajeri pozisyonuna geçecektir. Bu zamana kadar ebeveynlerinden seks konusunda öğrendiklerini, gençler ile paylaşmaya başlayacaktır.

 • 39. The 100 (2014)

  The 100

  1997 yılında büyük bir nükleer patlama meydana gelmiştir. Bu patlama, yaşamı son derece kötü boyutlara geriletmiştir. İnsan ırkının büyük bir kısmı yok olmuştur. Diğer taraftan yayılan radyasyon geri kalanları da yok etmek üzeredir. Dünya yaşanılamayacak kadar kötü bir duruma gelmiştir. Armageddon adındaki nükleer bomba, adeta yaşamın kaderini değiştirmiş ve insanlığı en başa döndürmüştür. Medeniyetler hızlı bir şekilde silinmeye başlamıştırlar. 12 ulusun insanları hayatta kaldıklarında, kendilerine yönelik çözüm yoluna ulaşacaktırlar. Ark isimli uzay istasyonu kurularak 12 ulustan 400 insanı bünyesinde barındıracak şekilde inşa edilecektir. Üstelik istasyondaki gelişimle beraber sayıları 4000’e kadar ulaşacaktır. Bu çoğalma beraberinde birtakım sorunları da ortaya çıkaracaktır.

 • 40. The Big Bang Theory (2007)

  The Big Bang Theory

  Hikâyede kuantum fiziği ile yatıp kalkan ve tam bir bilim aşığı olan iki kafadarın hayatları anlatılmaktadır. Sheldon ile Leonard, aynı ilgi alanlarına sahip olup, benzer seviyelerde zekidirler. Lakin yapıları da bir o kadar farklıdır. Akranları gibi eğlenceler ya da sosyal ortamlara adapte olamamıştırlar. Karşı cinse karşı da kendilerini ifade etme problemleriyle boğuşmaktadırlar. Bundan kaynaklı olarak da tüm zamanlarını bilim üzerine çalışmaya adamıştırlar. Bir zaman sonra yeni komşuları Penny ile tanışınca hayatlarını rayına sokmaya başlayacaktırlar. Çünkü Penny’den öğrenecekleri çok şey olacaktır. Penny, karşısındaki ikilinin bu zamana kadar tanıdığı erkeklerden çok farklı olduklarını ilk görüşte anlayacaktır. İlerleyen süreçte serüvenlerine Howard, Raj ve Bernadette gibi isimler de katılacaktır.

 • 41. Ozark (2017)

  Ozark

  Olayların baş aktörü Marty, Bruce ortaklığında sahip olduğu finans danışmanlık şirketini yönetmektedir. İkilinin dışarıya yansıttığı imajlar son derece prestijlidir. Fakat her birinin hayatlarına dair büyük sırları mevcuttur. İşleri birçok şirketin finansal konularına yardımcı olmaktır. Mali tabloların yoluna sokulması ve kalkınmalarının sağlanmasından sorumludurlar. İki ortak ise dışarıya verdikleri tablo kadar masum değildirler. Özellikle de Marty, itibarını ve başarısını, hırsı sayesinde elde ettiğinden sabit kalmak aklında hiç yoktur. Bu şirketin kendisi için önemi sadece paravan olmasıdır. Şirket sayesinde piyasaya sokulmak istenilen kara paraların aklanmasını yürütmektedir. Ancak bir süre sonra hesaplarda yapılacak bir yanlışlık hem ailesinin hem de kendisinin hayatını tehlikeye sokacaktır. Bruce ile işten kurtulmanın çarelerine bakmaya çalışacaktır.

 • 42. Altered Carbon (2018)

  Altered Carbon

  Teknolojinin fazlasıyla geliştiği bir dünyada yaşanılanlar aktarılacaktır. İnsan vücuduna yerleştirilen birtakım implantlar, normal yoldan ölüm gerçekleşse bile anılar ile düşünce gücünün başka bir bedende dirilmesine olanak tanımaktadır. Uzun uğraşlar, ölümü mağlup edebilmelerini sağlamıştır. Takeshi Kovacs ana karakterlerden birisidir. Kendisi 250 yıl önce büyük olaylara tanık olmuştur. Terör örgütüne üye olma suçlamalarına maruz kalmıştır. Üstelik Elçiler adındaki örgütün yarattığı yıkım son derece geniş çaplıdır. Bu zamana kadar varlık gösteren en ciddi ve tehlikeli bir gruptur. Kovacs’ın seneler sonra yeniden uyandırılması, tesadüfi gerçekleşmemiştir. Bunu tetikleyen Laurens Bancroft adındaki varlıklı bir iş adamıdır. Kendi ölümünün peşine düşen karakter, bu işin üstesinden Takeshi Kovacs’ın gelebileceğine kanaat getirmiştir.

 • 43. The Mandalorian (2019)

  The Mandalorian

  Hikâyede Mandalorian, yeni Cumhuriyet tarafından el uzatılamayacak diyarlara yol alacaktır. İmparatorluk yıkılmasının ardından birkaç yıl sonra çok şey değişmiştir. Mandaloriali kelle avcısıysa, bütün yaşanmışlıkları takiben yeni avlarıyla dönecektir. Lonca liderliğini yürüten Greef Carga ile kendisi arasında bir görüşme ayarlanacaktır. Yakaladığı kişilerin parasını aldığı esnada büyük bir ödüle de talip olacaktır. Carga’da kendisine büyük ödülü kazandıracak müşteriyi sevk edecektir. Mandalorian adrese gittiğinde tahminlerinden farklı bir müşteriye tanık olacaktır. Müşteri hedefi canlı getirmesini öne sürecektir. Mandalorian, bu görev karşısında zırhını baştan tasarlayıp çöllerle kaplı gezegene ulaşacaktır. Hedefine adım adım yaklaşan karakter yolda IG-11 isimli başka ödül avcısı droid ile karşılaşacaktır. Artık ekip kurmak kaçınılmaz olmuştur. Hedeflerindeki karakterse bebek yodadır.

 • 44. The Witcher (2019)

  The Witcher

  Dünyaca ünlü kitap dizisinden uyarlanan The Witcher destansı bir ailenin epik öyküsünü konu alıyor. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, insanların yaratıklardan bile daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu güçlü bir büyücü ve tehlikeli bir sırra sahip genç bir prensesle karşılaştırır. Üçlü, artık her geçen gün daha da vahşi hale gelen bu kıtada birlikte yürümeyi öğrenmelidir.

 • 45. Yabancı (2020)

  Yabancı

  Stephen King'in çok şeytan romanından uyarlanan dizide, bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan vahşi bir cinayet ve katilin peşine düşen bir dedektifin yaşadıkları anlatılıyor.

 • 46. Unorthodox (2020)

  Unorthodox

  Yurtdışında yeni bir hayata başlamak için düzenlenmiş evliliğini ve dini topluluğunu kaçıran, ultra-Ortodoks bir Yahudi kadının hikayesi.