20 Temmuz 2020

Truman Şov (1998)

The Truman Show

Truman Şov

Genel Bakış

Türü: Dram, Komedi

Truman Burbank, kartpostalları aratmayacak güzellikte bir adada yaşamaktadır. Bir işi, evi ve çok sevdiği karısı vardır. Ancak Truman dışında herkes tüm bunların düzmece olduğunu bilmektedir. Truman’ın yaşamı gerçek zannettiği bu stüdyolarda tam otuz yıldır, 24 saat boyunca canlı olarak bütün dünyaya yayınlanmaktadır. Truman bundan hiç şüphelenmemiştir, ta ki öldü zannettiği babasını bir gün caddeden geçen figüranlar arasında görünceye kadar… Alacakaranlık Kuşağı adlı kült televizyon dizisinin bir bölümünden esinlenerek yaratılan Truman Show, Batı dünyasında on yıllardır süregelen toplumsal eleştirilere bir örnek olarak yerini alıyor. Peter Weir’in filminde söylemeye çalıştıkları ve Truman’ın trajedisi, kimi zaman beklendiği üzere gözlerinizi doldurmasa da, başı ve sonu olan eliyüzü düzgün bir Jim Carrey filmine kim hayır diyebilir.

Bu film özeti @Drunk tarafından oluşturuldu
 • Ülke

  US

 • IMDb Puanı

  8.1 (898405 oy)

 • Takipçiler

  1

 • İzlenme

  395

 • Yapım yılı

  1998

 • Süre

  103 dk

Truman Şov Fragman
FragmanOfficial Trailer

Truman Şov Fragman

2020

Yorumlar ( 2 )

ferhatalnn
ferhatalnn

I have just finished this movie. I think this movie is wonderful. I have never watched a drama movie like this. The end of the movie was very emotional but I want to see Sylvia and Truman in the real world. The creator is a bad man, ın my opinion because Truman was like a prisoner in the fake world this is not ethical!!!!!

ferhatalnn
ferhatalnn

Yorumlara bakmayı bırak ve hemen filmi izle muhteşem bir film (Don't look at comments! Let's go and watch this movie. It is amazing !!!!)